Pagina 1 van 1

vraag over groeipijnen

Geplaatst: 21 apr 2008 12:36
door pammetje
bente heeft hier gelukkig geen last van

maar zouden groiepijnen erfelijk kunnen zijn

op wat voor manier dan ook
bv door de manier van groeien

ik weet dat het ook met voeding te maken kan hebben

maar ben gewoon benieuwd of het ook erfelijk kan zijn

Geplaatst: 21 apr 2008 13:24
door jidde
Ik denk zelf een combinatie van alles. Erfelijk (ik zie het bij sommige lijnen meer als bij andere), voer (te snel groeien).
Tuana bv was heel snel heel groot (met 6 maanden zat ze aan der schofthoogte) maar gelukkig geen groeipijnen gehad

Geplaatst: 21 apr 2008 13:29
door jip007
ik weet niet of het nu echt erfelijk is , heb ooit 1 dog gehad met groeipijnen. Ze is op aanraden van de DA op halfvoer gezet en dat samen met veel rust was het ook na een paar weken weer over. Daarna nooit meer een dog gehad met groeipijnen :wink:

Geplaatst: 21 apr 2008 22:09
door Scarlett
Onze Jody had ook groeipijnen. Idd moesten ook wij minder voer geven en 1 week lijnrust.
Maar ik heb haar toen wel meteen van pupvoer afgehaald en op KVV gezet. Ik heb wel eens gelezen dat dat ook een reden is.

Het is ook nooit meer terug gekomen. :ok:

Geplaatst: 22 apr 2008 13:25
door eefje_ates
Mijn eerdste DH,kreeg royal canin,en groiede daardoor veel te snel. Ze heeft ook veel last gehad van groeipijnen, maar Ates, die kvv en barf krijgt,heeft er helemaal geen last van. En (gelukkig) groeit ie ook niet zo snel op kvv.

Geplaatst: 22 apr 2008 13:58
door Rea
Hier onze Willem staat er momenteel stijf van :jank:
Had 't ook wel verwacht. Het is een reu en daarbij ook nog een hond met veel bone en hij is giga groot. Zit momenteel ook nog eens in z'n grootste groeispurt.
Als eerste z'n voeding aangepast. Hij kreeg buiten z'n eigen brokken ook van mij 1 1/2 pond kvv, da's d'r af. Ook geen verse botten meer en geen snoeperijtjes met kalk.
Krijgt nu andere brokken voor een periode. Metacam en een voedingssupplement. En af en toe nog wel wat pens.Ook voeren we nu schraal om hem niet te zwaar te laten worden.
Maar 't allerbelangrijkste en ook wel 't meest ingrijpende is de rust. Hij zit echt opgekooid. Wel in de woonkamer en niet appart.
Mag 4 keer per dag een klein wandeling maken aan de riem zonder rennen en gekke sprongen. Geen stoeipartijen hier in huis en in de tuin met Kaatje.
We zijn nu 3 1/2 week bezig en zie duidelijk vooruitgang. Maar we zijn er nog lang niet.

Gelukkig schikt hij zich redelijk gemakkelijk in z'n lot. Geeft duidelijk aan wannneer hij moet poepen en mag dan in de tuin zonder andere honden.
Staat nu ook beter op z'n poten. Het knokken in z'n schouders is er nog en zal nog wel ff blijven. Klinkt heel raar en je voelt 't ook onder 't lopen.
Ik kan ook heel jaloers kijken naar foto's van een pup die heerlijk uit z'n dak kan gaan da's voorlopig voor Willem niet weggelegd.
Ooit zijn we daar waar we wezen moeten en is deze ellende achter de rug.
Soms zou ik wel een half jaar verder willen zijn :wink:

En erfelijk, ik denk 't niet meer heeft 't te maken met de snelle groei. Truus heeft er als pup geen last van gehad maar was een teef en groeide wel hard maar niets in verglijking met Willem. Daarbij heeft de grote hoeveelheid kalk hier ook een rol gespeeld, verse botten en de kvv.

Geplaatst: 22 apr 2008 14:36
door fresan
Hier ook enkele duitse herders gehad met groeipijn. De laatste zo erg dat we nog even dachten aan ocd in haar voorpoten.
Idd op half rantsoen en juist kvv ipv brokken en vooral geen botten en binnen no time was het over.

Sandra.

Geplaatst: 25 apr 2008 21:42
door Emma
sorry dat ik dit topic weer omhoog gooi, maar ik heb nu een beetje hetzelfde probleem denk ik. mijn hond Buster lijkt af en toe een beetje stijf uit de zit positie te komen en ik vind hem ook wel snel moe. hij is nu 8 maanden en ik denk ook bijna wel uitgegroeid in de hoogte. gaat nu een beetje de breedte in. kan dit ook met groei pijn of in ieder geval snelle groei te maken hebben? want ik zit ook aan HD te denken maar pijn heeft hij niet. ik overleg dit na het weekend ook met mijn DA voor de zekerheid. maar vroeg me af hoe groeipijn bij honden zich uit. heb het zelf wel als kind gehad en toen viel ik echt bij het uit bed komen door mijn benen op de grond. (was zelf met 12 jaar uitgegroeid in de lengte) is dit met honden ook of minder pijnlijk? :denken: