Pagina 1 van 1
Een EI,...
Geplaatst: 05 feb 2008 04:52
door thom
Ik geef Yla sinds een paar weken een rauw ei, de schaal wil ze niet maar het ei daar is ze gek op. Vandaag moest Ria langs DA om even nieuwe druppels te halen tegen Yla haar incontinentie. Ria nam meteen het blaadje mee, wat altijd in de wachtkamer ligt. Daar staat in, als je de hond regelmatig een ei geeft, krijgt de hond op langere termijn van een Vitamine E tekort......Ik was het er niet mee eens, maar Ria weet het zo net nog niet,.....Wat is nu waar......

Geplaatst: 05 feb 2008 05:23
door Muis..
Geen idee, of het waar is of niet. Ik kan alleen naar mijn eigen ervaring kijken en dat is dat onze husky bijna 14 jaar is geworden met toch zeer regelmatig een ei op het programma. Hij luste trouwens ook de schaal niet.
Geplaatst: 05 feb 2008 05:24
door Muis..
ff off-topic, jij bent ook associaal vroeg wakker

Geplaatst: 05 feb 2008 08:28
door Roelfien
Nee, is niet waar.
Als je langere tijd alleen het eiwit ongekookt geeft zou dat inderdaad kunnen, vooral als je het veel en vaak geeft. Maar dat is nou juist het mooie van een ei. Het geel en het wit houden elkaar in evenwicht wat betreft die opname van vit. E.. Dus gewoon lekker geven en een paar keer per week is geen enkel probleem.
Geplaatst: 05 feb 2008 08:36
door yamie
Roelfien schreef:Nee, is niet waar.
Als je langere tijd alleen het eiwit ongekookt geeft zou dat inderdaad kunnen, vooral als je het veel en vaak geeft. Maar dat is nou juist het mooie van een ei. Het geel en het wit houden elkaar in evenwicht wat betreft die opname van vit. E.. Dus gewoon lekker geven en een paar keer per week is geen enkel probleem.

eiwit heeft toch te maken met vitamine B... dat een stof daarin zich hecht aan biotine, waardoor dat dus niet meer opgenomen kan worden, maar doordat je een heel ei geeft, met eigeel ( wat dus zelf biotine bevat) is dat gewoon in balans?
of is vit e en b hetzelfde?

Geplaatst: 05 feb 2008 09:44
door Roelfien
Het gaat om vitamine B, en met name het onderdeel Biotine, inderdaad.
Vitamine E is een anti oxidant.
Geplaatst: 05 feb 2008 09:57
door Lindsey
Je kunt rustig een keer of wat in de week een heel ei geven. Niets mis mee. In de natuur jatten ze toch ook eieren als ze de kans krijgen? Zolang je genoeg variatie in het menu biedt, is het een waardevolle voedingsstof.
Geplaatst: 06 feb 2008 03:46
door thom
Muis.. schreef:ff off-topic, jij bent ook associaal vroeg wakker

Dan ben ik niet wakker, maar moet nog gaan slapen....

Geplaatst: 06 feb 2008 10:52
door wendy71
soms verbaas ik me over de onzininformatie die de DA geeft, ook via de zg foldertjes...
Geplaatst: 07 feb 2008 01:20
door Rosita Compagner
wendy71 schreef:soms verbaas ik me over de onzininformatie die de DA geeft, ook via de zg foldertjes...
soms? Dat valt dan nog mee toch

Geplaatst: 07 feb 2008 07:53
door Muis..
Re: Een EI,...
Geplaatst: 11 feb 2008 16:02
door ien
thom schreef:Ik geef Yla sinds een paar weken een rauw ei, de schaal wil ze niet maar het ei daar is ze gek op.:
bewaar de eierschalen, breek het stukje waar de stempel op staat even af, als de schalen droog zijn in een oud koffiemolentje [overal voor een prikkie te koop op rommelmarkten] enmaal het en geef het gelijk met het ei een theelepeltje eierschaal.
Dan is het weer compleet
