Pagina 1 van 1

Help Incontinent voor stoelgang en urine

Geplaatst: 07 jan 2008 21:06
door flap
Onze Ierse Wolfshond heeft begin december 4 dagen op intensieve gelegen met een longontsteking en een blaasinfectie. Gelukkig is hij weer thuis, maar zowel zijn stoelgang als zijn urine laat hij regelmatig lopen als hij uit de zetel komt of rechtstaat.

Voor zijn urine incontinentie hebben we hem een pamper aangedaan en dat scheelt al veel in het opkuiswerk :wink:

Is het mogelijk dat er een zenuw geraakt of gekwetst is door het lang liggen in een kleine kooi tijdens zijn opname? Een ier heeft nogal wat plaats nodig en aangezien hij met zuurstof en de nodige infusen lag hebben ze hem beperkt in zijn vrijheid.
Kan het ook door arthrose zijn dat hij incontinent is?? Hij is 8.5jaar, wat een redelijke leeftijd is voor hem.

We hebben aanstaande donderdag een afspraak voor een neurologisch nazicht. Misschien weten we dan iets meer.

Alle info is welkom, alvast bedankt.
Groetjes van Renée en Ylan

Geplaatst: 07 jan 2008 22:19
door Tamara.
Helaas kan ik je geen tips geven of adviezen. Ik wil je wel heel veel sterkte wensen en hopelijk komt er iets uit het onderzoek wat behandelbaar is!

Geplaatst: 07 jan 2008 22:29
door Wil de hond
In principe kan incontinentie op gevorderde leeftijd voorkomen.

Maar als dit zich voordoet sinds zijn verblijf in het honden-ziekenhuis zou ik wel een verband vermoeden.

Ben benieuwd wat er uit het neurologisch onderzoek komt.

update Ylan incontinentie

Geplaatst: 11 jan 2008 23:28
door flap
Hallo hier zijn we terug met een verslag van de neuroloog.
Er zit een zenuwstoornis ter hoogte van zijn ruggewervels L2-L5. Het zou een infectie kunnen zijn in het ruggemergkanaal. Minder waarschijnlijk een tumoraal proces, maar met eenvoudige radiografie zou dat op te sporen zijn. Een hernia zou ook kunnen maar om dat met zekerheid te kunnen zeggen zou er een mri scan moeten gebeuren en dan moet hij 2 u onder narcose. Ylan is een hartpatient en we willen hem niet onder narcose brengen, dat risico is te groot.
Tijdens het neurologisch onderzoek kon de DA geen pijn uitlokken, daarom denken ze dat het geen hernia is. Ik weet wel dat de pijngrens bij Ylan heel hoog is. Hij heeft 2 jaar geleden met een kiste van een vuistgroot ter hoogte van zijn prostaat rondgelopen zonder dat we iets merkte. Pas na een toevallige echografie en uiteindelijk een operatie zagen ze hoe groot die kiste was.

Zijn stoelgang incontinentie kunnen ze niet verklaren. Zijn sluitspiertonus is heel goed. We hebben zelf de indruk dat het beter gaat. Tijdens zijn ochtend- en avondwandeling laten we hem zeker zijn behoefte doen, zodat hij nadien in huis niet meer de behoefte heeft om te gaan en dat lukt aardig. Bepaalde reflexen zijn ook in orde, wat wil zeggen dat er geen problemen zijn ter hoogte van zijn staartzenuwen en zijn staartbeen.

De DA gaat de radiografieen van tijdens zijn recente opname opvragen en kijken of ze ter hoogte van die ruggewervels een afwijking ziet.
Als ze vermoed dat het een infectie is dan kunnen we starten met 6 weken antibiotica en is hopelijk alles opgelost.
Indien het een tumoraalproces is laten we hem met rust en genieten van de dagen die we samen zijn.
Als het een hernia is dan zal hij cortisonen moeten krijgen.

Begin volgende week neemt de DA(neuroloog) met ons contact op om te zien wat we verder kunnen doen, als er een oorzaak gevonden is.

We houden jullie verder op de hoogte.
Groetjes Renée en Ylan

Geplaatst: 12 jan 2008 09:48
door jacq1970
Jeetje dat is allemaal nogal wat hoor!
Ik wil je heel veel sterkte wensen...

Jacqueline

Geplaatst: 12 jan 2008 11:47
door Sjalot
Sterkte met het hele proces. 8,5 jaar is een hoge leeftijd voor een Ier toch?
Hopelijk is het te genezen. Incontinetie is geen pretje, niet voor jullie en ook niet voor de hond. Vaak zijn ze diep ongelukkig dat ze niet meer in staat zijn de omgeving van hun baas schoon te houden.

Geplaatst: 12 jan 2008 16:10
door flap
[quote="Boutje"]
Een hond van een kennis van me was ook een tijdje incontinent na een opname, nadien bleek dat de da op de blaas had gedrukt (volle blaas door veel vocht door infuus, plaste niet in het hok en mocht nog niet lopen) om die leeg te maken.
Nadien plaste ze wel in het hok (ocharme, ze moest wel) en eens thuis had ze ook nog een tijdje incontinentie problemen, omdat ze toen moest haar behoefte doen waar ze lag en omdat door het blaas leegduwen er misschien toch wat beschadiging van de sluitspier zou kunnen geweest zijn (zei de da nadien).

Tijdens zijn opname hebben ze hem 24u laten liggen ,zonder dat hij wilde plassen. Nadat we op bezoek waren geweest was hij heel onrustig en hebben ze uiteindelijk een blaassonde gestoken. Natuurlijk dat beest wilde plassen, zat met een overvolle blaas en deed dat niet in zijn hok. Vermoedelijk hebben ze na een paar dagen zijn stoelgang er ook manueel uitgehaald en is zijn incontinentie misschien daar ook aan te wijten?????
Volgende donderdag neemt de neuroloog terug contact op en horen we wat de verdere planning is.
Bedankt voor jullie steun en ik houd jullie op de hoogte.
Groetjes Renée en Ylan