Pagina 1 van 2

vlooien

Geplaatst: 14 nov 2007 16:38
door estelle
Om gek van te worden.
Ik heb nog nooit zoveel last gehad van vlooien als dit jaar. Voorheen kregen ze hier 1 hooguit 2x per jaar een vlooienpipet maar dit jaar blijf ik aan de gang.
Nog geen maand geleden heb ik de poezen en de honden ontvlooid (met dat bekende spul, vierkant groot doosje, hoe heet het ook alweer) en nu zie ik daarnet alweer een vlooi zitten. :19:

Zijn er meer die er meer last van hebben als voorheen? En wat gebruiken jullie voor spul?
Moet ik ze misschien allemaal eens wassen met vlooien shampoo en daarna zo'n pipet?

half jaar geleden hebben we het hele huis ook een keer gedaan, alle kleden e.d weggegooid, de banken gesprayed, alle kieren e.d. Echt alles.

'k wordt er gewoon kriegel van.

Geplaatst: 14 nov 2007 16:53
door Elly*
Ik krijg Rico dit jaar ook niet vlovrij. Nieuwe kussens, gesprayed, vlooienband en pipets en nog kan ik er elke dag een of twee vlooien afplukken. Dacht al dat de pipet meer in zijn haren blijft zitten dan opgenomen wordt door zijn huid.

Geplaatst: 14 nov 2007 17:00
door estelle
Elmar schreef:Ik krijg Rico dit jaar ook niet vlovrij. Nieuwe kussens, gesprayed, vlooienband en pipets en nog kan ik er elke dag een of twee vlooien afplukken. Dacht al dat de pipet meer in zijn haren blijft zitten dan opgenomen wordt door zijn huid.
Nou bij die pipetjes die wij gebruiken daarbij moet je op 1 plaats tussen de schouderbladen al dat spul leegknijpen. Ik kan me gewoon niet voorstelllen dat dan dat spul bij een grote hond als Chello, met veel haar daadwerkelijk overal komt, dus ook op het einde van zn staart e.d.
Meestal doen we dus een deel tussen schouderbladen en een deel bij de kont. Afgelopen keer niet zo gedaan en alles tussen schouderbladen.....

pfff vanavond maar weer spul halen, vind het zwaar irritant als ik weet dat die krengen rond kruipen op ze.

Geplaatst: 14 nov 2007 17:02
door Elly*
De pipetjes die ik had, moest je dus wel tussen de schouderbladen EN boven de staartaanzet druppelen, maar het lijkt dus niet te helpen.

Geplaatst: 14 nov 2007 17:05
door corason del perro
Voorheen nog nooit vlooien gehad. En nooit erg regelmatig antivlo gebruikt. Dit jaar heel regelmatig wel gebruikt iedere maand met 2 verschillende middelen en madan heeft toch nog vlooien gekregen :19: Gelukkig ben ik er nu weer vanaf maar ik snapte er vrij weinig van.

Maar goed het probleem zit erin dat normaal de meeste vlooien sterven tijdens de kou in de winter. Op dat moment kunnen ze zich zoiezo niet voortplanten. Nu is het helaas niet meer koud waardoor de populatie alleen maar blijft groeien. En omdat ze steeds sneller van generatie op generatie gaan worden ze ook eerder resistent tegen bestaande vlooien middelen. Helaas niet zoveel aan te doen.

Ik heb nu een middel van de dierenarts die ervoor zorgt dat vlooien die op mijn hond springen en bijten onvruchtbaar worden. Mooi streven, maar nadeel is dat ik dat dan maandelijks moet doen maar het niet voorkomt dat die vlooien komen :roll: en ik dus nog extra pilletje sheb voor als ze dan vlooien heeft ofzoiets. Ach ja in iedergeval kunnen ze dan geen eitjes in mijn huis leggen dat is dan wel were een plus.

Maar een gedoe is het wel al die vlooien

Geplaatst: 14 nov 2007 17:10
door Marion.
Ik heb nog nooit vlooien gehad (of de honden dan), en ook nooit iets ertegen gebruikt. Deze maand dus wel 2x een vlo van Saar geplukt, en dus beide honden gewassen en het huis een beetje ingespoten.
Ik ben nu steeds naarstig op zoek, maar ik vind er geen meer. Ik hoop dat we het op tijd de kop in gedrukt hebben dus. Als ik iets goor vind dan is het wel vlooien in huis :roll:

Geplaatst: 14 nov 2007 17:16
door omafia
Bowie ook, die heeft zelfs een vlooienallergie gehad zijn hele kont kapot gebeten

Geplaatst: 14 nov 2007 17:18
door marian*
Ik gebruik vaak een combi van dingen,dus spray voor manden en vloer en pillen die vroeger Program heetten voor de onvruchtbaarheid van die krengen.
Mochten ze dan alsnog een vlo hebben spray ik ze met Frontline of zoiets in.Het laatste wisselt nogal eens van merk om zo veel mogelijk immuniteit tegen te gaan.

Geplaatst: 14 nov 2007 17:19
door jip007
wij gebruiken voor de kat een pipetje , voor de doggen spray , heb nog haast geen vlo gezien dit jaar.

Geplaatst: 14 nov 2007 17:41
door mercedes2803
Hier is het ook ' erger'

En als er iemand helemaal over de pis gaat van vlooien ben ik het wel...
Rimpel met zijn vlooienallergie.
Ik heb het ideee dat die kutkrengen naar binnenkomen nu het buiten kouder wordt.
Ik heb ze vorige week dus weer frontline gedaan, allebei een band om hun nek gehangen en weer in de tea tree.

Ik moet zeggen dat ik ze deze week niet meer gezien heb, en ik ben er vreselijk gebrand op natuurlijk...
Maar bij mijn ouders zitten ze momenteel ook in huis, mijn moeder gaat er mee aan de gang en tot die tijd spuit ik ze goed in als we daarheen gaan

Geplaatst: 14 nov 2007 17:55
door Sjalot
Vorige herfst een vlooienplaag gehad. Daarvoor had ik nooit vlooien en was ook erg laks geworden met het voorkomen ervan.
Het heeft weken geduurd voor ik van de vlooien af was. Dag in dag uit stofzuigen, alle plinten, het hele huis van boven naar beneden. Een paar keer gesprayd maar ik kreeg daar erge hoofdpijn van. Alle dekens en dekbedden van de honden en ook die van onzelf regelmatig gewassen op 60 graden. Je moet een lange adem hebben want na weken komen er nog steeds nieuwe vlooieneieren uit.

Ik gebruik nu Advantage. Frontline schijnt niet goed meer te werken.

Geplaatst: 14 nov 2007 18:24
door astrid
Hier ook vlooien. Gebruikte altijd Frontline, maar dat helpt echt niet meer. Heb nu Promeris gehaald, voor katten en honden, en dat werkt perfect :ok:

Geplaatst: 14 nov 2007 18:37
door Moos
Hier ook meer vlooien dan normaal. Ik heb nu advantage en dat werkt goed (frontline doet het 'm niet meer hier), maar steeds na zo'n 1.5 maand zie ik toch weer een vlo...

Geplaatst: 14 nov 2007 19:39
door Suuz
Ik ontvlo alles, katten en honden, strak 1 x per 5 weken met advantage en heb dus ook echt nooit vlooien.
Ik ben er niet blij mee dat spul zo vaak te gebruiken maar ben nog minder blij met vlooien dus, ja je moet wat.

Geplaatst: 14 nov 2007 20:12
door *Silvia*
Hier geen Vlooien gezien gelukkig dit jaar...

Geplaatst: 14 nov 2007 20:39
door Rosita Compagner
Yep, dit jaar lijkt het weer erger te zijn dan de afgelopen pakweg 3 jaar.

Alle middelen werken wel, het is alleen een kwestie van een lange adem. De vlooiencyclus speelt zich voor een groot gedeelte af in de omgeving en niet op de dieren. Wanneer je dus alleen op de dieren behandelt dan ben je wel een poosje bezig.

Vlooieneitjes kunnen tot 2 jaar blijven liggen.

Geplaatst: 14 nov 2007 21:02
door eefje_ates
Wij gebruiken hier frontline combo, nooit geen last van vlooien of teken :wink:,die maakt ook de eitjes dood. Vind het persoonlijk super.

Geplaatst: 14 nov 2007 21:17
door Rossi
Hier willen ze ook niet weg. :19:

Geplaatst: 14 nov 2007 22:10
door estelle
Frontline heb ik idd gebruikt, vorige keer had ik bij de DA iets gehaald wat nieuw op de markt was omdat Frontline niet meer goed hielp. Maar goed, het was dus binnen 2 maanden weer terug.

Ik ga maar zo'n spray halen voor ze en toch het huis maar weer doen geloof ik. Gods, wat een klerewerk was dat toen maar ben er toen wel een tijd vanaf geweest.
Probleem is beetje dat dit een oud huis is met veel kieren, gaatjes e.d.

Ik krijg zelf altijd zo'n jeuk als ik weet dat ze op 1 van mn beesten zitten, dan voel ik ze overal lopen. :N:

Geplaatst: 14 nov 2007 22:51
door Rami
Hier een paar weken geleden voor het eerst in jaren ook weer wat vlooienpoepjes aangetroffen op Billy's staartaanzet. Bij Silka niets te zien.
Allebei de honden me Adantage druppels behandeld en inmiddels geen vlo (of eigenlijk geen poepjes :wink: ) meer te zien, gelukkig!

Geplaatst: 15 nov 2007 00:03
door Inge
Ik heb nog nooit ook maar 1 vlo op de honden gevonden :denken:
Hebben alle mensen hier waarvan de honden vlooien hebben ook katten?

Geplaatst: 15 nov 2007 07:57
door Sjalot
Inge schreef:Ik heb nog nooit ook maar 1 vlo op de honden gevonden :denken:
Hebben alle mensen hier waarvan de honden vlooien hebben ook katten?
Nee, toen ik vorig jaar een vlooienplaag had, had ik geen katten.

Geplaatst: 15 nov 2007 08:02
door Sjalot
eefje_ates schreef:Wij gebruiken hier frontline combo, nooit geen last van vlooien of teken :wink:,die maakt ook de eitjes dood. Vind het persoonlijk super.
Dat wil niet zeggen dat Frontline goed werkt. Het kan ook zijn dat je honden nooit in aanraking zijn gekomen met vlooien en daarom geen vlooien hebben. Ik heb jarenlang helemaal niks gebruikt en mijn honden hadden toen geen vlooien.

Pas als je de vlooien dood van je hond ziet vallen dan weet je zeker dat het middel werkt.
Dat was bij mij met Advantage het geval.

Geplaatst: 15 nov 2007 08:11
door Pepie
estelle schreef:Frontline heb ik idd gebruikt, vorige keer had ik bij de DA iets gehaald wat nieuw op de markt was omdat Frontline niet meer goed hielp. Maar goed, het was dus binnen 2 maanden weer terug.

Ik ga maar zo'n spray halen voor ze en toch het huis maar weer doen geloof ik. Gods, wat een klerewerk was dat toen maar ben er toen wel een tijd vanaf geweest.
Probleem is beetje dat dit een oud huis is met veel kieren, gaatjes e.d.

Ik krijg zelf altijd zo'n jeuk als ik weet dat ze op 1 van mn beesten zitten, dan voel ik ze overal lopen. :N:
Frontline werkt hier ook niet meer,stronghold heb ik gekregen dat werkt goed :cheer:

Geplaatst: 15 nov 2007 08:16
door D@@ntje76
Mike heeft vorig jaar waarschijnlijk 1 x een vlo op zijn lichaam gehad, mannetje zag er niet uit, allemaal schilfers en plekjes op zijn huid en ik helemaal in de stress omdat ik dacht dat ie schurft had en ik niet snapte hoe dat kon.
Dus naar de dierenarts, conclusie, hij heeft een vlooienallergie.
Sindsdien behandelen we hem trouw eens per maand met Frontline en is ie helemaal vlo vrij, wij merken er dus niks van.
Moet wel zeggen dat Mike ons enige behaarde huisdier is.

Vorig jaar kwam mijn moeder bij de dierenarts weg met haar hondje en kreeg daar toen te horen dat het moeilijker was om honden waar ook katten rondlopen vlo vrij te houden, waarom weet ik niet meer precies, maar hoor het wel vaker...

Geplaatst: 15 nov 2007 08:27
door Ben
hier ook meer vlooien als anders, en er lopen ook 2 katen.

Geplaatst: 15 nov 2007 08:36
door marian*
Inge schreef:Ik heb nog nooit ook maar 1 vlo op de honden gevonden :denken:
Hebben alle mensen hier waarvan de honden vlooien hebben ook katten?
Nee :wink:
Wel buurtkatten in de tuin.

Geplaatst: 15 nov 2007 08:48
door miekmiek
wat toevallig. ook hier net een vlo gespot. Bah! Ik haat die beesten.

Geplaatst: 15 nov 2007 10:00
door estelle
Tsja hier wel 3 katten in huis die overal en nergens rondstruinen w.s. bij omliggende boerderijen en de daar aanwezige erfhonden. Zou het daaraan liggen?
Schiet me ineens te binnen dat ik afgelopen zaterdag ben wezen wandelen met Hera en Woopy en we toen achter een hek een hele vieze , met overal kale plekken uitziende DH zagen. Waar Hera en Woopy mee neus aan neus hebben gestaan....zou die vlooien gehad hebben?

t'is in ieder geval 'fijn' te lezen dat er meer zijn met een vlooienplaag, dacht al dat het aan mij lag.
Vervelende is trouwens ook dat Hera nogal reageert op al dat vlooienspul, ik wil het dus zo weinig mogelijk gebruiken. maar ja.

Geplaatst: 15 nov 2007 10:05
door miekmiek
Hier ook drie (langharige :jank: ) katten, en mijn ervaring is dat vlooien vooral veel van de katten houden.

Tommie heeft overigens ook een vlooienallergie, dus al met al is het wel heel vervelend.