Pagina 1 van 1

operatie aan knie (kruisbanden) ?!

Geplaatst: 29 jul 2007 19:07
door noach
Vanaf januari dit jaar heeft Bonnie (6 jarige kruising Stabij) last van haar achterhand.

Waren een halve dag (zonder honden) weggeweest en bij thuiskomst bleek reu Nero last te hebben van "spaans zadel" en konden we meteen mee naar de DA. gaan. Gelukkig was dat snel opgelost .. al is die arme jongen nog dágen van slag geweest en heeft de pijn ook nog wel even aangehouden ..

Maar goed, in de dagen daarna bleek dat teefje Bonnie ook niet helemaal okee was, rechts achter liep zij niet altijd even zuiver.
Dus ook met haar naar de DA. Volgens haar zou Bonnie HD. hebben ... Moest dat eventjes verwerken ..
Na enige dagen besloten om voor de zekerheid toch maar foto's te laten maken .. twijfelde zelf nogal over de juistheid van de diagnose.

Afijn, na bestudering door 2 DA'en van de praktijk + overleg via mails, bleek het dus inderdaad (gelukkig ??) geen HD te zijn en kreeg ik het advies om haar maar af te laten vallen ...
Nou heeft Bonnie een nogal afwijkende Bassett bouw: zwaar/grof op korte/dikke/kromme pootjes en toont daardoor, en door haar vacht, zwaarder dan ze is .. maar haar ribben kun je met je vingers voelen .. té dik is ze mi. niet en ze is zéker niet zo corpulent dat dat haar bewegingen zou kunnen belemmeren !! Nogal een makkelijke en kort door de bocht opmerking !! .. maar dat zal ook nog wel blijken ..

Maar goed, de klachten bleven en verslechterde zelfs .. dus naar andere DA voor een second opinion, terwijl ik inmiddels zelf ook al AmiQure was gaan geven en haar zowel door een Fysio- alsook door een Osteotherapeut(e) had laten behandelen .. alles met wisselend maar zeker geen blijvend resultaat ..

3e DA. kon ook geen uitsluitsel geven, maar was er in ieder geval wél van overtuigd dat de klachten helemaal niet voortkwamen uit een eventueel overgewicht maar dat er wel degelijk meer aan de hand was ..
Zij sprak de mogelijkheid uit dat eea. kon voortkomen uit haar knie(en) en adviseerde mij om eerst te proberen of de situatie zou verbeteren door de therapieen/supplementen .. zoniet, om dan naar Orthopeed in Emmeloord te gaan voor een gedegen onderzoek en diagnose.

In eerste instantie leek de boel te stabiliseren.
Maar nu het al even geleden is dat ze therapie heeft gehad én na het stoppen met het geven van AmiQure (besef ik nu !!; dacht eigenlijk dat het niet hielp, daarom was ik er mee opgehouden ..) verslechterde alles juist (behoorlijk !) en heb dus voor snel als mogelijk een afspraak gemaakt .. en dat was dus vandaag ..

1e Conclussie: rechter knie moet operatief 'schoongemaakt' worden (linker eigenlijk ook .. door overbelasting is ie ook aangetast, maar rechts is er het slechts aan toe ..) en tijdens de operatie zal moeten blijken hoe het met de kruisbanden gesteld is .. is eigenlijk allemaal nog steeds een beetje wazig ..
Heb nu eerst Rimadyl 100mg. meegekregen om haar wat te helpen en 7 augustus wordt ze geopereerd ..

Maar ... ik lees hier en daar toch ook wel negatieve berichten over knie-operaties en dan met name over de revalidatie/herstel ..maakt mij wel angstig en onzeker ..

Aan de ene kant heb ik het gevoel dat we eigenlijk geen keus hebben, aan de andere kant maken allerlei (negatieve) berichten me nogal somber over de prognose

Dus .. opereren met alle risico's (Bonnie komt altijd zéér slecht/langzaam bij uit de narcose, zélfs na het inspuiten van anti-sedatie blijft ze nog úren onder zeil ), pijn en ellende zónder de zekerheid dat ze (volledig) hersteld ..

Óf, nu ik weet wat ik weet, weer beginen met het geven van doelgerichtte supplementen/therapieen ..

-- overigens is het meer dan waarschijnlijk dat eea. ontstaan is door geweld van buitenaf .. zoals door het bespringen door een (grotere) reu ..

Een heel verhaal, maar ik zou graag ervaringen van anderen willen 'horen ' ..

Geplaatst: 29 jul 2007 19:29
door Scooby
Wat een ellende allemaal voor Bonnie...
Wij hebben nu met twee doggen een kruisbandoperatie meegemaakt. Het herstel na een dergelijke operatie is lang (4-6 maanden), maar doorgaans kan een hond na die revalidatieperiode alles weer.

Geplaatst: 29 jul 2007 20:10
door heavenlysaints
wij hebben ook al 2 sinten gehad met kruisbanden operatie,
het is een zware ingreep met kans op complicaties,
veel succes :ok:

Geplaatst: 30 jul 2007 02:32
door gizmo
Arme Bonnie heel veel sterkte

Geplaatst: 03 aug 2007 12:02
door jilton
Mijn Labje is met 14 maanden geopereerd aan haar kruisbanden (1 kant).
Na een herstel van 4 maanden kon ik alles weer doen. Nu loopt ze normaal en alleen ik zie dat ze iets anders beweegt/staat met die poot.

Geplaatst: 03 aug 2007 12:31
door Rami
Vervelend hoor. Ik weet wel een beetje hoe je je voelt...
Hoop dat je wat hebt aan ervaringen van anderen. Ik heb er toendertijd in ieder geval wel veel aan gehad.

Mijn ervaring: Billy (Golden-kruising, 8 jaar) is eind april geopereerd aan zijn rechterpoot. Zijn meniscus en kapotte kruisband zijn verwijderd en er is een titanium plaat en kooi in zijn poot gezet (wat - even simpel gezegd - de kruisbandfunctie - vervangt).
Deze zogenaamde TTA-operatie is hartstikke goed verlopen maar Billy was naderhand toch goed ziek van de narcose. Nu komt dat bijna nooit voor bij een gas-narcose maar toch is hij een dag of twee heel beroerd geweest.
De revalidatie de eerste twee/drie weken vond ik ook vrij pittig (vooral ook omdat ik me toch zorgen maakt eof het allemaal wel goed zou gaan). Daarna, als de stijgende lijn er eenmaal inzit en je steeds wat langer kunt gaan lopen, vond ik het heel goed te doen.
En inmddels gaat het gewoon echt hartstikke goed. Billy zwemt, speelt met onze andere hond, loopt zo'n 10 minuten tot een kwartier rustig naast de fiets mee en we wandelen zo'n twee/drie keer per dag zo'n 45 minuten per keer.
Het allerbelangrijkste voor mij is dat hij pijnvrij is en weer lekker veel lol in het leven heeft.

Mocht je voor een operatie gaan, kies dan voor een orthopeed, die heeft de kennis en de ervaring.
Heel veel sterkte met Bonnie!

Geplaatst: 06 aug 2007 17:55
door noach
Bedankt voor jullie reacties, ervaringen en medeleven !!

Morgen is het zover .. we gaan dus voor de operatie, inderdaad uitgevoerd door een specialiste in orthopedische chirurgie ..

Zie er natuurlijk tegenop (zéker ook tegen de revalidatie(tijd), heb daarvoor ook al contact gehad met onze dierenfysio/ostheotherapeute), maar ik vind eigenlijk dat we geen keus hebben.

Ook wij gaan voor een pijnvrij, of in ieder geval zo'n pijnloos mogelijk leven ..

Naast de pijnstillers geven wij Bonnie nu ook Sasha's Blend en Teunisbloemolie.
Wij hebben het idee dat deze supplementen haar absoluut goed doen!

In eerste instantie kreeg ze alleen Rimadyl waardoor de pijn beduidend minder werd, met als nadeel dat ze zich ouderwets mallotig ging gedragen .. en dus dat ze juist weer meer last kreeg ..

Sinds we genoemde middelen erbij geven gaat het eigenlijk best wel weer goed (naar omstandigheden!!) : ze oogt weer als onze vertrouwde Bonnie; is weer lekker enthousiast; kijkt weer helderder uit haar ogen; als ze ligt is ze weer lekker ontspannen en .. ik heb haar vanaf vrijdag niet meer hoeven helpen met overeind komen en tijdens het uitlaten !!

Ik hoop nu eerst maar dat ze de operatie (narcose) goed doorstaat en dat ik jullie op den duur kan melden dat alles goed .. of in ieder geval beter gaat !

Geplaatst: 06 aug 2007 20:56
door ranetje
Succes morgen :ok:

Geplaatst: 06 aug 2007 22:07
door *Linda*
Succes! Mijn hond is afgelopen vrijdag geopereerd en tot nu toe ziet het er veelbelovend uit..Er is bij hem heel veel botwoekering weggehaald zodat alles (na een gescheurde kruisband) weer vrij kan bewegen. Zijn andere knie heeft ook veel woekeringen/atrhose dus die zal ooit ook aan de beurt komen...Nogmaals sterkte hoor, tis niet niks zo'n rot-narcose.