Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Schrompelnieren

Medische vragen en opmerkingen over de hond, zowel regulier als alternatief.
(Raadpleeg bij twijfelgevallen altijd uw dierenarts!)

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
Youp
Zeer actief
Berichten: 3828
Lid geworden op: 15 nov 2004 12:38
Locatie: Enschede

Schrompelnieren

Ongelezen bericht door Youp »

Vorige week heb ik mijn pup van 5,5 maand in laten slapen. Ik heb sectie laten verrichten. De uitslag is: Juveniele chronische interstitiele glomerulonefritis. Een hele mond vol. Ik weet van de da dat dit een chronische nierontsteking is, hierdoor raken de nieren verschrompeld. Zijn nieren werkten ook nog mar voor 25% of minder.

Ze gaan nog uitzoeken of dit een erfelijke en/of aangeboren afwijking is. Weet iemand hoe zo iets kan ontstaan?

Volgens mijn da komt het bij bepaalde rassen regelmatig voor. Het is dan vaak erfelijk. Bij de Duitse Dog hadden ze het alleen nog nooit meegemaakt. Daarom weten ze niet of het bij mijn pup om een erfelijke afwijking gaat.
Groetjes Kim en een poot van Diesel en Zahra
Afbeelding
Gebruikersavatar
annicka
Zeer actief
Berichten: 1246
Lid geworden op: 02 jul 2002 00:46

Ongelezen bericht door annicka »

Is dat net zo iets als Familiare Nephropathie? Dat is namelijk een erfelijke afwijking die bij cockers voorkomt, nu niet meer zo erg als vroeger. omdat een beetje fokker de ouderdieren uit de fok neemt, maar zo heel af en toe kom je het nog tegen.
Groetjes van Ellen en een Knuf van Noa, Luna en Fitz.
Plaats reactie

Terug naar “Medisch”